Jakieś zdarzenie wyprowadziło cię z równowagi. Pojawiły się niepożądane emocje. Zastanawiasz się, jak sobie z nimi poradzić. Wiesz, że sport dobrze by ci zrobił, ale siłownia czy jogging nie wchodzą w rachubę, bo masz przed sobą jeszcze ważne spotkania. Tymczasem uciążliwe emocje nie ustępują. Są coraz silniejsze i utrudniają logiczne myślenie. Co wówczas zrobić?
Pewnie nieraz chciałeś dokonać jakiejś zmiany w swoim życiu, ale jednocześnie nic w tym kierunku nie zrobiłeś. Chciałeś rzucić palenie, ale nie znalazłeś motywacji. Być może chciałeś schudnąć, ale nie zmieniłeś sposobu żywienia. A może miałeś ochotę podjąć aktywność fizyczną, ale nadal spędzałeś czas na kanapie zamiast iść na trening.
Wymiarem naszej egzystencji, poczucia komfortu, zadowolenia, a przede wszystkim dobrej kondycji psychicznej jest przestrzeń, w której żyjemy. Dobrze zorganizowana przestrzeń w domu, w miejscu pracy to warunek harmonijnego życia.
Być rodzicem to jedna z najważniejszych ról życiowych. Każdy chce jak najlepiej sprostać temu zadaniu, aby wychować swą pociechę na szczęśliwego, mądrego i dobrego człowieka. O tym, jak być wystarczająco dobrą mamą i tatą, rozmawiam z rodzicami, prowadząc Akademię Kochającego Rodzica w Hotelu Wellness proVita
W ostatnim numerze pisaliśmy o wellnessie relacji. Esencją tego artykułu było przyjrzenie się relacji z samym sobą i otoczeniem, dzięki której można jeszcze lepiej się rozwijać i rozumieć siebie oraz rzeczywistość. Rozpatrując temat wellnessu w aspekcie holistycznym nie można pominąć kwestii wellnessu intelektu.
Dopada cię złość albo stres, ale powstrzymujesz swoje emocje, żeby zachować spokój. Cieszysz się, że nie pokazałeś po sobie, iż zostałeś wyprowadzony z równowagi. Czy taka reakcja pozostaje obojętna dla twojego organizmu?
Często traktujemy sen jako przymus. Zapominamy o tym, że jest jedną z podstawowych potrzeb naszego organizmu. Gdy rytm snu zostaje zaburzony, po pewnym czasie zaczyna się to odbijać na naszej psychice. Zaburzony sen jest uporczywą dolegliwością, która znacznie obniża jakość życia, przeszkadza w pracy, w rozwoju oraz w relacjach z międzyludzkich.
Wypalenie jest doświadczeniem o dużym ładunku destrukcyjnym. Jest to proces powolny i cichy. Nim do niego dojdzie organizm wysyła nam sygnały wczesnego ostrzegania.
Jeśli od dłuższego czasu nie możesz pozbyć się zmęczenia. Nie pomagają wolne weekendy, ani dłuższe urlopy. Nie masz ochoty na pracę i najchętniej uciekłbyś na koniec świata. Być może stałeś się kolejną ofiarą wypalenia?
Słowo „powolność” wyzwala zazwyczaj negatywne skojarzenia. Są jednak momenty w naszym życiu, kiedy warto zwolnić. Wówczas hasło „slow” zyskuje na wartości, ponieważ dzięki zwolnieniu tempa życia zaczyna ono nabierać ciekawszego smaku.