Close

O mnie

Jestem psychologiem i psychoterapeutą. W 2004r. ukończyłem studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalnością psychologia kliniczna. W 2012r. ukończyłem szkolenie z zakresu psychoterapii uzyskując Certyfikat Psychoterapeuty Systemowego wydany przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej posiadającym atestację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Aktualnie kontynuuję szkolenia z zakresu psychoterapii w ramach programu szkoleniowego atestowanego przez PTP. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej oraz należę do Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W swojej pracy integruję podejście systemowe i psychodynamiczne.

Doświadczenie zawodowe w pracy z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi zdobywałem prowadząc spotkania grupowe, konsultacje indywidualne i diagnostyczne oraz prowadząc psychoterapię par i rodziną dla osób z nerwicą lękową, nerwicą natręctw, stanami depresyjnymi, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami neurologicznymi, zespołem stresu pourazowego. Prowadziłem również grupy terapeutyczne dla sprawców przemocy w rodzinie.

Wiedzę z tego zakresu zdobyłem w trakcie stażu w:

 • Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrii w Krośnicach,
 • Zakładzie Psychosomatyki, Seksuologii i Patologii Więzi Międzyludzkich przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Orłowskiego w Warszawie,
 • Instytucie Matki i Dziecka w Zakładzie Zdrowia Rodziny w Warszawie,
 • Na oddziałach psychiatrycznych, neurologicznych i neurochirurgicznym w Warszawie,
 • Ośrodku Wczesnej Interwencji w Warszawie.

Wybrane szkolenia, warsztaty, w których uczestniczyłem:

 • Seksuologia wieku dorastania, Zakład Psychosomatyki. Seksuologii i Patologii Więzi Międzyludzkich CMKP. Warszawa,
 • Warsztaty szkoleniowe z zakresu prowadzenia programów psychoedukacyjnych w Rynii,
 • Warsztaty szkoleniowe „Rozpoznawanie diagnostyczne zaburzeń psychicznych” w Rynii,
 • „Psychologiczna ekspertyza sądowa” przeprowadzone przez Instytut Ekspertyz Sądowych im. Prof.dr Jana Sehna w Krakowie,
 • Forum: Systemowe ustawienia strukturalne. Prowadzenie: prof. Matthias Varga von Kibéd (Instytut – Monachium).

Moje kwalifikacje:

 • Uniwersytet Warszawski, Wydział Psychologii, magister psychologii (2004),
 • Certyfikat psychoterapeuty dotyczący samodzielnego prowadzenia poradnictwa i psychoterapii. Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej (2012),
 • Kurs specjalisty psychotraumatologii prowadzony zgodnie z wytycznymi Niemieckiego Towarzystwa Psychotraumatologii DeGPT będący modułem w drodze do uzyskania certyfikatu w zakresie psychotraumatologii. (2015)

 


psychoterapia w kołobrzeguNa co dzień pracuję jako psycholog i psychoterapeuta
w Poradni Zdrowia Psychicznego w Kołobrzegu, Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień ANON w Koszalinie, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kołobrzegu oraz w Ogólnopolskim Centrum Terapeutycznym Dla Ofiar Wypadków i Służb Ratownictwa gdzie prowadzę swój autorski program terapeutyczny dla dzieci, młodzieży i ich rodzin poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych u których zdiagnozowano zespół stresu pourazowego. Współpracuję z Instytutem Zdrowia Hotelu Wellness proVita w Kołobrzegu promując i rozwijając ideę work – live balance.

W swojej pracy odwołuję się do podejścia integrującego systemowe jak i psychodynamiczne rozumienie świata i relacji międzyludzkich, oprócz psychiki biorę pod uwagę również podejście człowieka do cielesności i duchowości.
Prywatnie jestem mężem i ojcem syna. Pasjonuje mnie nurkowanie, góry, bieganie i kuchnie świata.